Orhuso konvencija įpareigos teikti informaciją apie GMO

Vyriausybė kreipėsi į šalies Prezidentą ir paprašė teikti Seimui ratifikuoti Konvencijos dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais pakeitimą. 

Šią Konvenciją, kuri buvo priimta 1998 m. Danijos mieste Orhuse, Lietuva ratifikavo 2001 metais, kai tik ji įsigaliojo. Prie šios tarptautinės sutarties yra prisijungusios 39 šalys. Jų atstovai per susitikimą 2005 m. Alma Atoje priėmė Konvencijos pakeitimą, kad joje numatytos visuomenės informavimo bei dalyvavimo priimant sprendimus aplinkosaugos klausimais procedūros būtų taikomos ir genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) atžvilgiu. Tai pirmosios konkrečios tarptautinės nuostatos, kaip visuomenė gali dalyvauti priimant sprendimus dėl GMO.

 Šis pakeitimas įpareigos, prieš priimant sprendimus dėl apgalvoto GMO išleidimo į aplinką ir pateikimo rinkai, užtikrinti ankstyvą bei efektyvų visuomenės informavimą ir galimybes jai dalyvauti priimant tuos sprendimus. Nustatyta, kokia informacija negali būti konfidenciali, kokius dokumentus reikia pateikti visuomenei.

AM, ŽL

“Žalioji Lietuva”, 2007 balandžio 16-30 d. Nr.08 (278), p. 8.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: