Šiaurės ministrų taryba nori sugriežtinti GMO produktų ženklinimą ir paskatinti zonų be GMO kūrimą

Savo paskutinėje sesijoje spalio 29 d. Helsinkyje, Suomijoje, Šiaurės ministrų taryba (angl. Nordic Council) sutarė, kad Skandinavijos vyriausybės turi sugriežtinti GM ženklinimo taisykles ir skatinti zonų be GMO (GMO-free zones) kūrimą.

Šiaurės šalių, kaip antai Danijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos, ministrai mano, kad nustačius zonas be GMO savo šalyse, regionas gali įgyti konkurencinį pranašumą, gamindamas ekologiškus produktus. Be to, tai suteiks Šiaurės šalių vartotojams galimybę sąmoningai pasirinkti, nes produktai, kuriuos jie pirks, bus tinkamai paženklinti.

GMO naudojimas maiste ir pašaruose yra iš dalies reguliuojamas Europos Sąjungoje, išskyrus tam tikrus gyvūninius produktus. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, maistas, pagamintas iš GMO ar turintis savyje GMO, yra ženklinamas, bet toks maistas kaip gyvūnų, kurie maitinosi GMO pašarais, kiaušiniai, mėsa ir pienas nėra ženklinamas.

Kadangi nėra pakankamai žinių apie tai, ar gyvūnai, maitinti GM pašarais, yra paveikiami jų dietos, ar ne, bei ar žmonės, valgantys maistą iš gyvūnų, kurie mito GMO pašarais, yra paveikiami, Skandinavijos vartotojams svarbu turėti galimybę vengti tokių produktų.

Pranešimas spaudai (anglų k.) –

http://www.norden.org/webb/news/news.asp?lang=6&id=8240

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: