Lietuva nekeičia pozicijos dėl GMO

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas kategoriškai neigia viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, esą Lietuva keičia savo poziciją genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) atžvilgiu.

Aplinkos ministras taip pat neigia priekaištus, neva Lietuva sprendimus dėl GMO priima nepasitarusi su visuomene. “Visi šie kaltinimai, švelniai tariant, prasilenkia su tikrove”, – tvirtina G.Kazlauskas.

Minėtą informaciją žiniasklaidai išplatino Lietuvos žaliųjų judėjimo narys Egidijus Čibirauskas. Jo teigimu, “Lietuvos atstovai pareiškė, kad sutinka su Europos Komisijos siūlymu ir kovo 2 dieną Lietuva balsuos už tai, jog Vengrijoje būtų panaikintas draudimas auginti MON810 rūšies genetiškai modifikuotus kukurūzus”.

G.Kazlausko žodžiais, yra visiškai priešingai: Lietuva palaiko Vengrijos poziciją ir neketina balsuoti už draudimo panaikinimą. Būtent tokią Lietuvos poziciją aplinkos ministras ir išsakys kovo 2 dieną vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

Aplinkos ministras primena, jog dėl Lietuvos pozicijos GMO atžvilgiu surengta nemažai svarstymų, informacija apie tai buvo platinama įvairioms institucijoms, taip pat nuolat teikiama visuomenei.

Prieš kelias savaites įvykusiame susitikime su kitų ministerijų vadovais, Seimo komitetų pirmininkais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei kitų institucijų atstovais galutinai nutarta palaikyti Vengrijos poziciją.

Aplinkos ministerija primena, jog kaip anksčiau, taip ir dabar GMO atžvilgiu Lietuva laikosi atsargumo pozicijos ir jos nekeičia. Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovams tai irgi puikiai žinoma.

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas, tel. 219 1868

2009 02 18

Aplinkos ministerijos informacija

Reklama

Komentarų: 1 »

  1. Aigars said

    Hi, I just found your site. I do not speak Lithuanian, so I jsut used google translator.

    I assume you are aginst GMO. If so, I inivte you to vist the blog the activists (included me) just created in Latvia against GMO. I will be following your work.

    I just translated the your last post in Latvian – I hope I got it right:D
    http://parveseligulatviju-bezgmo.blogspot.com/

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: