Lietuvos žaliųjų judėjimas perspėja dėl valstybiniu lygiu rengiamo genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) įsigalėjimo Lietuvos Respublikoje

Pranešimas žiniasklaidai                                                             2009-03-24

Šiandien, 2009 metų kovo 24 dieną, 9 val. Lietuvos žaliųjų judėjimas surengė protesto akciją Vilniuje, prie viešbučio „Holiday Inn Vilnius“ (Šeimyniškių g.1), kur prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija „Biotechnologijos saugaus naudojimo ir vystymo perspektyvos Lietuvoje“.

Konferenciją organizuoja Aplinkos ministerija, Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programa kartu su Pasaulio aplinkos fondu (sutrumpintai vadinama UNEP/GEF), taip pat Lietuvos biotechnologų asociacija ir Biotechnologijos institutas. Konferencijoje įžanginį žodį numato tarti Aplinkos, Ūkio ir Žemės ūkio ministrai, taip pat Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, Vyriausybės kanceliarijos atstovas.

Panašios konferencijos Lietuvoje organizuotos ir anksčiau, visos jos vykdytos už JAV įsikūrusio UNEP/GEF fondo ir Aplinkos ministerijos lėšas. Pasaulinė praktika rodo, kad po tokių UNEP/GEF vadinamų „biosaugos“ konferencijų, kuriose paprastai apie GMO kalbama kaip apie saugų dalyką, savo koją įkelia ir didžiosios biotechnologijų korporacijos, ypač JAV kompanija „Monsanto“. Taip atsitiko ir šį kartą. Minėtai konferencijai dar neprasidėjus kompanija „Monsanto“ pateikė paraišką Lietuvoje atlikti eksperimentinį genetiškai modifikuotų kukurūzų NK 603 auginimą. Tai yra tie patys kukurūzai, kurių auginimą lygiai prieš dvejus metus užblokavo Lietuvos visuomeninės organizacijos ir Seimo Aplinkos apsaugos bei Sveikatos apsaugos komitetai. Pasikeitus valdžiai šiuos genetiškai modifikuotus kukurūzus vėl bandoma prastumti Lietuvoje.

Konferencijoje nebus nei vieno bent kiek skeptiškai GMO vertinančio pranešėjo. Nors Lietuvoje yra ir kitaip apie GMO manančių mokslininkų, tačiau jų nuomonė visada ignoruojama. Todėl tokie renginiai griauna visuomenės pasitikėjimą mokslininkais ir dėl to, žinoma, kalti mūsų valdžios atstovai, nenorintys suprasti paprasto dalyko: Lietuvos žmonės, pagal visas iki šiol darytas apklausas, nenori GMO.

Mes protestuojame prieš Ūkio ministerijo vykdomas iniciatyvas kviestis į Lietuvą didžiausia pasaulyje genetiškai modifikuotų sėklų platintoją JAV kompaniją „Monsanto“. Ką tai gali reikšti Lietuvai? Masinį genetiškai modifikuotų augalų sėklų ir specialiai jiems sukurtų pesticidų platinimą visoje šalyje. Per pastarąjį dešimtmetį „Monsanto“ visame pasaulyje įsigijo daugybę sėklų kompanijų ir per jas šiuo metu platina savo GMO.

Kai 2007 metais buvo neleista atlikti eksperimentus su genetiškai modifikuotais rapsais ir kukurūzais, oficialios JAV valstybinės institucijos pareiškė „susirūpinimą“ dėl „sąžiningos prekybos principų“ vykdymo Lietuvoje. Pagrindiniu uždaviniu tuomet iškelta tai, kad būtina švelninti visuomenės požiūrį į GMO ir ši konferencija yra tik dalis Lietuvoje vykdomos GMO propagandos. Labai gaila, kad ši propaganda vykdoma ne tik už JAV, bet ir už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus.

Mes žinome, kad Lietuva patiria didžiulį spaudimą pakeisti savo griežtą poziciją GMO atžvilgiu, todėl raginame Lietuvos valdžios atstovus labiau paisyti savo piliečių interesų, o ne tarnauti užsienio biotechnologijų gigantų verslo įgeidžiams, kurie pastato į pavojų tiek Lietuvos gamtinę aplinką, tiek ir žmonių sveikatą.

Reklama

Komentarų: 1 »

  1. sandra said

    Laba diena,
    Manau, kad į kovą prieš GMO turėtų įsijungti masinės informacijos priemonės. Teko matyti puikių dokumentinių filmų per Rusijos televizijos kanalus REN TV BALTIC, 1 BALTIJOS KANALĄ apie GMO katastrofiškas vartojimo pasekmes žmogaus organizmui ir auginimo pasekmes supančiai aplinkai. Vienas iš jų vadinasi “Atsargiai maistas“.Ne visi žmonės domisi ar turi galimybių susirinkti informaciją. Todėl manau, kad tautos informavimas per masines informavimo priemones padėtų žmonėms suprasti, kokias katastrofiškas pasekmes gali turėti GMO VARTOJIMAS IR AUGINIMAS.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: