GM žemės ūkis sukuria daugiau išlaidų nei naudos?

bolw-2

2009 m. kovo mėn. Vokietijos Ekologiško maisto gamintojų federacija (Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft, BÖLW) išleido ataskaitą, apžvelgiančią GM augalų teikiamą naudą ir išlaidas. Vokietijos Ekologiško maisto gamintojų federacijos ataskaita rodo, kad genų inžinerijos naudojimas žemės ūkyje neatneša jokios makroekonominės naudos. Iš tikrųjų, GM augalų naudojimas sukelia ypač dideles išlaidas visoje maisto grandinėje. Šias išlaidas sukuria stipriai padidėjusios sėklų kainos, taip pat reikalingos priemonės siekiant išvengti gresiančio piktžolių atsparumo, produktų srautų atskyrimas ir tyrimai. Be to, kukurūzų ir ryžių tarša nepatvirtintais GMO atnešė kelis milijardus JAV dolerių nuostolių. Taip pat žemės ūkyje, geriausiu atveju, GM augalų auginimas apsimoka tik trumpame laikotarpyje. GM sėklų naudojimo aiškūs laimėtojai yra saujelė kompanijų, pirmiausia Monsanto, kurios gauna didelę naudą iš sėklų patentų.
Dr. Felix Prinz zu Löwenstein, BÖLW pirmininkas, apibendrina: “Ne ūkininkai ar vartotojai gauna naudą iš žemės ūkio GMO – tik sėklų kompanijos. Nėra suprantama, kodėl šios kompanijos yra įstatymų apsaugotos nuo visapusės atsakomybės ir kodėl patvirtinimo proceso metu GM sėklų žalos aplinkai ir ekonominių poveikių tyrimas yra visiškai nepakankamas. Mes reikalaujame įtraukti visapusę kaltininko atsakomybę ir Europos Sąjungos patvirtinimo procedūros reformos.”
Nepriklausomas ekspertas, tyrimo bendraautoris Christoph Then teigia: “Apskritai, nuostoliai dėl taršos nepatvirtintais GMO, taip pat išlaidos sudėtingam produktų atskyrimui prideda iki kelių milijardų JAV dolerių. Tuo pačiu metu, įvairūs ekonominiai tyrimai rodo, kad ūkininkai gali atgauti papildomas išlaidas GM sėkloms tik išskirtiniais atvejais labai ribotomis sąlygomis. Tai taip pat tinka Vokietijai, net kai sambūvio kaina yra perduota kitiems.” Jis taip pat teigė: “GM nepaprastai padidina sėklų kainą; GM sėklų kainos didėja daug greičiau nei tradicinių augalų, be atitinkamo derliaus padidėjimo.”

BÖLW ataskaita (vokiečių k.) – http://www.boelw.de/uploads/media/BOELW_Schadensbericht_Gentechnik090318.pdf

Reklama

Komentarų: 1 »

  1. Jonas said

    Pasidomekit ar patys GMO kurejai mielai savo tuos produktus valgo.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: