Restoranų tinklo „Čili“ patiekalai – be GMO

Didžiausias Lietuvoje restoranų ir kavinių tinklas „Čili” remia siekius, kad genetiškai modifikuoti produktai būtų žymimi ir viešojo maitinimo įstaigų valgiaraščiuose. „Čili“ restoranuose visi patiekalai gaminami be produktų, turinčių genetiškai modifikuotų organizmų (GMO).

Šį mėnesį Liberalų sąjūdžio narys Gediminas Navaitis įregistravo GMO įstatymo pataisas, kuriomis siūloma žymėti genetiškai modifikuotus maisto produktus ir viešojo maitinimo įstaigų valgiaraščiuose. Šiuo metu privalomai turi būti ženklinami tie maisto produktai, kuriuose GMO yra daugiau nei 0,9 proc., tačiau viešojo maitinimo įstaigos neprivalo žymėti patiekalų, kurie buvo pagaminti iš GMO.

„Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai neigiamai vertina maisto produktus, kurių sudėtyje randamos genetiškai modifikuotos medžiagos, pageidauja būti informuojami apie GMO buvimą produkto sudėtyje. Mes vertiname mūsų svečių nuomonę, mums svarbūs jų poreikiai, todėl ir pritariame iniciatyvai valgiaraščiuose žymėti genetiškai modifikuotus maisto produktus“, – kalbėjo „Čili Holdings“ generalinis direktorius Dainius Kalina.

D. Kalinos teigimu, su tinklo tiekėjais yra pasirašytos sutartys, kuriose reikalaujame, kad būtų užtikrinta tiekiamų produktų kokybė. „Jau ne pirmus metus iš savo tiekėjų prašome informacijos apie maisto kokybę. Šiuo klausimu laikomės griežtos politikos,“ – sakė „Čili Holdings” generalinis direktorius Dainius Kalina.

„Čili” restoranų patiekalai atitinka Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamentų „Nr. 1829/2003. Dėl genetiškai modifikuoto maisto“ ir „1830/2003. Dėl genetiškai modifikuotų organizmų ir iš jų pagamintų maisto produktų susekamumo ir ženklinimo“ reikalavimus.

Čiliinformacija

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: