Horizontalus genų perdavimas grybuose

Tarptautinė mokslininkų grupė žurnale Nature paskelbė tyrimą, kuris pagrindžia, kad grybai turi horizontalaus genų perdavimo galimybę. Horizontalus genų perdavimas per chromosomas ir plazmides leidžia bakterijoms greitai pakeisti jų genetinę sandarą ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl dažnai gali išsivystyti atsparumas antibiotikams. Buvo manoma, kad grybuose horizontalus genų perdavimas įmanomas, bet retas.

Komanda, kuriai vadovavo Masačiusetso Broad instituto, Amsterdamo universiteto ir JAV Žemės ūkio departamento Žemės ūkio tyrimų tarnybos prie Minesotos universiteto mokslininkai lygino Fusarium graminearum, Fusarium verticillioides ir Fusarium oxysporum f. sp. Lycopersici genomus, siekdami suprasti molekulinius patogeniškumo pagrindus vienoje Fusarium grybų rūšių, kuri yra viena svarbiausių augalų patogeninių grybų rūšių (kai kurios Fusarium grybų rūšys taip pat gali užkrėsti žmones). Mokslininkai nustatė, kad pilnos chromosomos buvo perkeltos tarp skirtingų grybų štamų.

“Šie duomenys grybų patogeniškumo evoliucijai suteikia naują perspektyvą”, – tyrėjai rašė darbe. Pavyzdžiui, rezultatai gali padėti mokslininkams geriau suprasti grybų štamų tipus, kurie labiausiai linkę išvystyti atsparumą fungicidams, ir padėti mokslininkams sukurti metodus sumažinti šiai problemai.

Tyrimą galima perskaityti čia.

Isaaa.org informacija

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: