Peticija dėl GMO Aplinkos ministrui G. Kazlauskui

Visai neseniai buvo kviečiama pasirašyti peticiją prieš GMO Europos Sąjungoje. Ji buvo skirta Europos Komisijos pirmininkui Chosé Manuel Barroso. Peticiją jau pasirašė virš 600 000 žmonių.

Šį kartą kviečiame pasirašyti peticiją, kuri yra skirta mūsų šalies aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui.

Gerb. Lietuvos Respublikos aplinkos ministre,

Europos Komisijos prezidentas JM Barroso ir Sveikatos komisaras Dalli pirmą kartą per 12 metų patvirtino naujus leidimus auginti genetiškai modifikuotus pasėlius ES. Jų sprendimas kelia grėsmę mūsų sveikatai ir aplinkai. Aš prašau Jūsų apsaugoti mano vartojamą maistą nuo genetiškai modifikuotų produktų.

Europos Komisija nusprendė nekreipti dėmesio į žmonių sveikatos ir gamtos saugumo užtikrinimą ir neatsižvelgė į didesnės Europos gyventojų dalies valią šiuo klausimu. Šis žingsnis įrodo man, kad ES Komisija savanaudiškai ir neatsakingai pasiduoda lobistų įtakai ir pramonės pelną laiko svarbesniu nei savo pareigą atstovauti Europos piliečių valią ir užtikrinti jų saugumą.

Dabartinė sistema, vertinanti genetiškai modifikuoto maisto ir pasėlių įtaką žmonių sveikatai ir aplinkos saugumui, yra iškreipta ir neveiksminga. 2008 m. gruodžio mėn visos ES valstybės narės vieningai nusprendė, kad Europos Komisija tinkamai neįgyvendina ES teisės aktų dėl GM pasėlių ir dabartinis GM rizikos įvertinimas turi būti tobulinamas. Komisija negali suteikti leidimų auginti GM pasėlių, kol šie esminiai teisiniai reikalavimai nėra tinkamai įgyvendinami.

Dar daugiau, nepriklausomų mokslininkų atliekami tyrimai akivaizdžiai paneigia GMO saugumą, deklaruojamą suinteresuotų genetinės inžinerijos kompanijų. Mitybos įpročių pokyčiai visuomenėse (pvz., JAV ir Kinijoje), kai pereinama nuo natūralaus maisto prie sintentiniais priedais prifarširuoto ar produktų iš genetiškai modikuotų augalų vartojimo, sukėlė nutukimo, diabeto, alerginių susirgimų bei išsigimimų protrūkius. Šiuo laišku prašau užkirsti kelią tokiai Lietuvos ateičiai.

Aš raginu vykdyti visų GM maisto ir pasėlių moratoriumą, ir Lietuvos vardu prašau kategoriškai nepritarti jokiems siūlymams, susijusiems su GM pasėlių auginimu Lietuvoje.

Rizika, kurią genetiškai modifikuoti pasėliai kelia žmonių ir gyvūnų sveikatai bei aplinkai nebuvo pakankamai įvertinta. Neigiamas ekonominis ir socialinis GM pasėlių poveikis mūsų visuomenėje yra ignoruojamas. Aš noriu Lietuvos ateities be GMO, noriu įvairovės žemės ūkyje, noriu stiprios ekologiško ūkininkavimo skatinimo sistemos Lietuvoje siekiant užtikrinti sveiką maistą mums ir mūsų vaikams.

Prašau užtikrinti, kad žmonės, ūkininkai ir aplinka būtų visiškai apsaugoti nuo genetiškai modifikuotų kultūrų, ir, kad mūsų teisė į genetiškai nemodifikuotų maisto produktus ir žemdirbystę būtų gerbiama Europos Komisijoje.

Peticiją galima pasirašyti spustelėjus ant šios nuorodos.

Nuotrauka (c) http://www.sxc.hu

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: