Japonijoje laukiniuose augaluose aptikta GM augalų genų

Pilietinė grupė atliko tyrimą ir nustatė, kad laukiniai kryžmažiedžiai, augantys netoli greitkelio Mie prefektūroje, turi genų iš genetiškai modifikuotų rapsų. Tai galėtų būti kryžminimosi tarp laukinių augalų ir importuotų rapsų, kurių sėklos nukrito transportuojant, pasekmė.

Grupė teigė, kad anksčiau yra buvę kryžminimosi atvejų tarp genetiškai modifikuotų ir paprastų rapsų, tačiau šis Rorippa indica, augančių Pietryčių Azijos regionuose, įskaitant Japoniją, ir modifikuotų rapsų kryžminimosi atradimas gali būti pirmas Japonijoje nustatytas kryžminimosi su laukiniais augalais atvejis.

“Kadangi paaiškėjo galimybė, jog modifikuoti genai gali pasklisti laukinėje gamtoje, mes esame susirūpinę, kad tai gali turėti poveikį ne tik žemės ūkio produktams, bet ir ekosistemoms”, – sakė Masaharu Kawata, Yokkaiči universiteto dėstytojas, kuris dalyvavo atliekant tyrimą.

Grupė atliko tyrimą birželio antrojoje pusėje, surinko 14 kryžmažiedžių augalų mėginių palei 23 kelią ir nustatė, kad 13 iš jų turi herbicidams atsparių rapsų, sukurtų tokių cheminių medžiagų gamintojų kaip Monsanto ar Bayer CropScience, genų bei baltymų.

Valstybė sudaro rūšių sąrašą, kurios gali kryžmintis ir apžvelgia galimą poveikį ekosistemoms. Ji gali suteikti leidimus naudoti tokius genetiškai modifikuotus augalus, tačiau augalai, kuriuose rasta GM rapsų genų, pasak grupės, nebuvo įtraukti į sąrašą.

Aplinkos ministerijos tarnyba svetimų rūšių valdymui sakė, kad jei kryžminimasis bus oficialiai patvirtintas, jie svarstys galimybę įtraukti šiuos augalus į sąrašą.

Šaltinis: iStockAnalyst

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: