Lietuva laisva nuo GMO

Šiandien Seime buvo svarstomos įstatymo pataisos dėl Genetiškai modifikuotų organizmų, kuriomis siūloma žymėti genetiškai modifikuotus maisto produktus valgiaraščiuose bei kuriose  siūloma uždrausti genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) išleisti į aplinką.

Europoje yra apie 260 regionų ir 4500 mažesnių zonų, įtvirtinusių laisvą nuo GMO statusą. Tokios zonos kuriamos siekiant apsaugoti gamtą ir skatinti ekologišką, aplinką tausojantį verslą. Yra tyrimų, liudijančių, kad GMO išstumia natūralias rūšis. Lietuva galėtų pasekti Austrijos, Vengrijos ir Lenkijos pavyzdžiu ir, kol vyksta mokslinės diskusijos dėl galimo žalingo GMO poveikio, kol nėra patikimų mokslinių GMO saugumo žmogui ir gamtai įrodymų, prisijungti prie „laisvų nuo GMO šalių klubo“.

„Džiugu, kad Seimas pritarė mano pataisoms. Esame ta šalis, kuri saugos savo gyventojų sveikatą, dvasinę gerovę ir skatins ekologišką verslą.“ – teigė G. Navaitis.

LR Seimo kanceliarijos informacija, http://www.sxc.hu nuotrauka

—–

Po pateikimo pritarta šiam įstatymo projektui:

Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo 1, 2, 4, 7(1), 7(2), 8, 9, 10 straipsnių pakeitimo ir papildymo ĮSTATYMO PROJEKTAS (Nr. XIP-1702(2)) [pateikimas] (dokumento tekstas, susiję dokumentai(1), susiję dokumentai(2))

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: