Prancūzija ir Lenkija prisijungia prie ieškinio Europos Teisingumo teisme dėl Europos Komisijos sprendimo leisti auginti GM bulves

Vis daugiau Europos valstybių meta iššūkį Europos Komisijos sprendimui leisti auginti BASF antibiotikams atsparias genetiškai modifikuotas (GM) bulves, žinomas kaip Amflora, paskelbė Greenpeace. Prancūzija ir Lenkija pranešė, kad jos prisijungia prie Vengrijos, Austrijos ir Liuksemburgo ieškinio Europos Teisingumo teisme.

Penkios valstybės [1] teigia, kad Komisija veikė neteisėtai leisdama auginti GM bulves, kurios turi atsparumo antibiotikams geną. Antibiotikai, kuriuos veikia šis genas, yra būtini kovojant su tokiomis ligomis kaip tuberkuliozė. Pagal ES teisę atsparumo antibiotikams genų, kurių panaudojimas gali kelti grėsmę žmonių sveikatai ir aplinkai, turėjo būti palaipsniui atsisakyta iki 2004 m. pabaigos. Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos medicinos agentūra taip pat teigia, kad šie antibiotikai yra labai svarbūs.

Antibiotikams atsparios bulvės, kurias Europos Komisija šių metų kovą leido auginti, yra skirtos popieriaus pramonei ir gyvulių pašarams. Kompanija BASF savo prašyme 2005 metais [2] atvirai pripažino, jog bus neįmanoma užtikrinti, kad Amflora nepatektų į žmonių maistą.

BASF sugadino savo pirmąjį Amflora auginimo sezoną šiais metais atsitiktinai įsimaišius dar neištirtų GM bulvių, žinomų kaip Amadea, sėkloms. Greenpeace ES žemės ūkio politikos patarėja Stefanie Hundsdorfer teigė, kad: “Tarša Amadeda sėklomis aiškiai parodo, kad GM augalų nesugebama kontroliuoti ir tai kelia pavojų aplinkai ir mūsų sveikatai. Net pirmuosiuose vis dar mažo masto GM bulvių laukuose BASF nesugebėjo išvengti susimaišymo”.

Daugiau nei milijonas europiečių pasirašė peticiją, remiančią GM augalų moratoriumą Europos Sąjungoje.

—–
[1] Vengrija oficialiai pateikė skundą Europos Bendrijų Teisingumo teismui š.m. gegužės 27 d. Austrija kreipėsi į teismą prisijungdama prie ieškinio pirmąją rugsėjo savaitę, o Liuksemburgas prisijungė rugsėjo 14 d. Rugsėjo 25 d. Prancūzijos aplinkos ministras Jean-Louis Borloo pranešė žiniasklaidai, kad Prancūzija taip pat prisijungia prie ieškinio (http://www.forum-lyon-liberation.org/). Rugsėjo 28 d. Lenkijos vyriausybė patvirtino savo paramą. Austrijos, Prancūzijos, Liuksemburgo ir Lenkijos dalyvavimui dar turi oficialiai pritarti Europos Teisingumo teismas.

[2] BASF Plant Science 2005: Application for Amylopectin Potato Event EH92-527-1 according to Regulation ( EC ) No 1829/2003, p. 7.

—–

http://www.sxc.hu nuotrauka

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: