Europai genetiškai modifikuoti augalai neįtiko

Genetiškai modifikuoti augalai neturi ateities Europoje? Galbūt. Vokietijos chemijos koncernas BASF nuleido rankas ir šį verslą perkels į JAV.

Genetiškai modifikuotų bulvių veislė ‘Amflora’ buvo pirmoji, kurią leista auginti Europoje. Tačiau eksperimentas nepasiteisino.

Didžiausias pasaulio chemijos koncernas BASF neteko vilties, kad artimiausiu metu europiečiai galėtų susižavėti genetiškai modifikuotais augalais, todėl biotechnologijų padalinį iš Limburgerhofo (Vokietija) nusprendė perkelti į Šiaurės Karoliną (JAV).

Anot BASF valdybos nario Stefano Marcinowskio, Europoje stinga palaikymo genetiškai modifikuotiems augalams.

Per pastaruosius 10 metų chemijos koncernas į biotechnologijų sritį investavo 1,2 milijardo eurų. Bet per visą tą laiką taip ir nebuvo sukurta jokio produkto, kuris uždirbtų pinigus.

Trylika metų BASF kovojo, kad pagaliau gautų ES leidimą auginti bulves ‘Amflora’. Šios bulvės neturėjo būti skiriamos maistui: iš jų buvo rengiamasi išgauti krakmolą ir panaudoti jį gaminant popierių.

Kai 2010 metų pavasarį Europos Komisija davė leidimą auginti bulves, BASF sužibo viltis, kad daugelį metų trukę tyrimai ir investicijos pagaliau duos vaisių.

Tačiau vokiečių troškimai neišsipildė. Priešingai – reikalai pakrypo priešinga kryptimi. Pasak S.Marcinowskio, gavus leidimą bendros sąlygos auginti genetiškai modifikuotus augalus Europoje net pablogėjo. (…)

Apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: