Latvijos prekybos centrai uždraudė GMO

Atsižvelgdami į gyventojų nuotaikas keli Latvijos prekybos tinklai atsisakė prekiauti genetiškai modifikuotais produktais.

Kaip naujienų portalui „Nozare.lv“ pranešė „Rimi Latvija“, šiame prekybos tinkle prekiaujama virš 40 000 įvairių produktų, o genetiškai modifikuoti sudarė tik simbolinį kiekį – tai buvo žuvų pašaras ir trijų rūšių augalinis aliejus.

„Mes už išradimus ir mokslo pasiekimus, tačiau svarbiausias mums yra pirkėjas, kuriam visuomet stengiamės pasiūlyti aukštos kokybės, nepavojingą produkciją už prieinamą kainą. Būtent dėl to, įvertinę GMO keliamą grėsmę žmonių sveikatai ir aplinkai, mes nusprendėme visiškai atsisakyti produktų su GMO. Ši nuostata taip pat yra įtraukta į mūsų naująją politiką dėl kokybės, aplinkos apsaugos ir socialinės atsakomybės“, – pareiškė „Rimi Latvija“ atstovas Valdis Turlajs.

Įmonė „Palink“, valdanti prekybos tinklus „Iki“ ir „Cento“, pranešė, kad jų taisyklėse draudimas į Latvijos parduotuves tiekti genetiškai modifikuotus produktus įvestas jau metais.

„Prieš naujo produkto įvedimą į „Palink“ asortimentą, jis kruopščiai patikrinamas, ar sudėtyje neturi GMO. Jei toks faktas nustatomas, tai produktas ant prekystalių nepatenka“, – teigė „Palink“ marketingo vadovas Raimondas Janševskis.

Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai kol kas nerengia tokių skambių akcijų, bet teigia, kad produktai su GMO ir taip išstumiami iš lentynų be jokių šūkių.

Antai prekybos tinklas „Rimi Lietuva” prekių su GMO užsakymus sustabdė dar sausį. Aiškinamasi, ar jų dar liko lentynose.

Tokių produktų mažėja ir tinkle „Maxima”. Pasak bendrovės „Maxima LT” atstovės Olgos Malaškevičienės, šiuo metu tinklo parduotuvėse liko tik vienas produktas, į kurio sudėtį įeina GMO. Tai – augalinis aliejus.

Pirmieji, dar prieš keletą metų, prekybą genetiškai modifikuotais organizmais nutraukė Švedijos prekybos tinklai. Nuo tada jų pavyzdžiu ėmė sekti ir kitos Europos šalys. Vis dėlto prekyboje dar lieka labai daug produktų, kurie yra gauti šeriant gyvulius genetiškai modifikuotu pašaru.

Gegužės 3 dieną Seime surengtoje spaudos konferencijoje stambiausias pieno gamintojas „Agrokorcerno“ prezidentas Ramūnas Karbauskis pareiškė nutraukiantis genetiškai modifikuotos sojos naudojimą pašarams. Tad neilgai trukus parduotuvėse turėtume sulaukti ir pieno produktų be GMO.

Parengė Andrejus Gaidamavičius

Reklama

6 Komentaras »

 1. gmolt said

  Prekės su GMO pamažu nyksta

  http://www.lrytas.lt/?data=20120516&id=eko16_a4120516&view=2

 2. Johnsonas said

  Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

 3. Eikas said

  Manau, kad tai propagandinis melas. Tiesiog neminės, kad GMO yra, tiekimo ir kilmės dokumentus suklastos. Verslas niekada neatsisakys savo pelno, jei nebus verčiamas.

 4. Jie irgi vietoj nestovi. Prie tris mėnesius The Guardian rašė, kad biopreparatų kompanijos, kaip Pfizer ir kitos kreipėsi į UNESCO buvusius bosus, su prašymu lobiuoti GMO prie progų.

 5. zmogus said

  Reblogged this on Dangaus Karalystė.

 6. […] Pirmieji, prieš keletą metų, prekybą GMO produktais nutraukė Švedijos prekybos tinklai, jų pavyzdžiu ėmė sekti ir kitos Europos šalys. Atsižvelgdami į gyventojų nuotaikas, nuo šių metų prekybą GMO produktais nutraukė Latvijos prekybos tinklai. […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: