Biotechnologijų kompanija „Syngenta“ sąmoningai nuslėpė mirtiną GM kukurūzų žalą gyvuliams

Žymi šveicarų biotechnologijų bendrovė „Syngenta“ buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn už informacijos slėpimą: kompanijos genetiškai modifikuoti (GM) Bt kukurūzai žudo gyvulius, praneša britų Mokslo ir visuomenės institutas.

„Syngenta“ ne tik paneigė šį faktą, bet taip pat melavo 2007 m. prieš bendrovę iškeltoje civilinėje byloje. Kaltinimai buvo pareikšti po ilgos Vokietijos ūkininko Gotfrido Gloknerio kovos su mega-korporacija, kurio pieną duodantys gyvuliai, suvalgę Bt kukurūzų, susirgo paslaptinga liga ir mirė.

Karvės buvo auginamos G. Gloknerio fermoje 1997-2002 metais. Nuo 2000 metų gyvuliai buvo pradėti šerti tik „Syngenta“ Bt 176 kukurūzais. Maždaug tuo pačiu metu gyvuliai pradėjo sirgti paslaptingomis ligomis.

Norėdama nutildyti ūkininką, bendrovė „Syngenta“ sumokėjo G. Glokneriui 40 tūkst. eurų kompensaciją. Tačiau vėliau, ūkininko iškeltoje civilinėje byloje prieš bendrovę, „Syngenta“ atsisakė pripažinti, kad GM kukurūzai buvo gyvulių mirties priežastimi, teigdama, kad nieko nežino apie jų daromą žalą. Byla buvo atmesta, o G. Glokneris liko skolingas tūkstančius eurų.

Bet Gotfrido Gloknerio problemos tuo dar nesibaigė. Ūkininkas neteko dar daugiau karvių – dauguma jų turėjo būti užmigdytos dėl sunkių ligų. 2002 metais nutraukęs GM pašarų naudojimą, G. Glokneris kreipėsi į Roberto Kocho institutą ir minėtąją bendrovę, kad šie pradėtų išsamų tyrimą. Šio tyrimo duomenys, kurio metu buvo ištirta tik viena karvė, vis dar nebuvo paviešinti.

Tačiau 2009 metais G. Glokneris sužinojo apie 1996 metų „Syngentos“ pašaro tyrimą, kurio metu per dvi dienas mirė keturios karvės, suvalgiusios GM kukurūzų.

Nuo tada ūkininkas kartu su Vokietijos  veiklos grupe „Bündnis Aktion Gen-Klage“ nusprendė imtis aktyvių veiksmų, kad „Syngenta“ būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn. G. Glokneris ir „Bündnis Aktion Gen-Klage“ komanda apkaltino biotechnologijų kompaniją dėl 65 karvių mirties ir dėl sąmoningo GM pašaro grėsmės gyvuliams nuslėpimo.

Reklama

2 Komentaras »

  1. Johnsonas said

    Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

  2. docentas said

    Reblogged this on Docentas's Blog.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: