„Monsanto“ genetiškai modifikuotų kukurūzų tyrimas: žiurkės apaugo augliais

Trečiadienį Prancūzijos mokslininkai pristatė tyrimą, kurio metu firmos „Monsanto“ genetiškai modifikuotais kukurūzais, apdorotais geriausiai parduodamu herbicidu, maitinamoms žiurkėms išsivystė navikai ir daugybiniai organų pažeidimai. Šis tyrimas susilaukė griežtos kai kurių ekspertų kritikos, praneša „Reuters“.

Prancūzijos vyriausybė paprašė už sveikatos apsaugą atsakingų institucijų išnagrinėti šio tyrimo rezultatus, nors daugeliui mokslininkų šio tyrimo pagrindiniai metodai kelia abejones, o bendrovė „Monsanto“ pareiškė neabejojanti savo produkcijos saugumu.

Gilles Ericas Seralini kartu su kolegomis iš Kano universiteto tvirtina, kad NK603 – genetiškai modifikuotų ir herbicidu „Roundup“ apdorotų kukurūzų rūšimi – bei vandeniu, kuriame „Roundup“ lygis neviršija JAV leidžiamos ribos, maitintos žiurkės nugaišo anksčiau už standartiškai maitintus graužikus.

Apie tai skaitykite šiame delfi.lt straipsnyje.

—–

Skandalas: slaptas tyrimas atskleidė, kad genetiškai modifikuoti kukurūzai – siaubingas nuodas

Pasaulyje kyla didelis skandalas, susijęs su maisto saugumu. Kaip trečiadienį pranešė Vakarų žiniasklaida, tapo žinomi slapto tyrimo su žiurkėmis rezultatai – šios dvejus metus buvo šeriamos genetiškai modifikuotais kukurūzais.

Žiurkės buvo šeriamos amerikietiškais genetiškai modifikuotais „Monsanto“ firmos kukurūzais. Gyvūnams užaugo piktybiniai navikai sulig stalo teniso kamuoliuku, skelbia „Reuters“.

Kaip skelbia „Interfaks“, Europos Komisija anksčiau palaimino genetiškai modifikuotų amerikietiškų kukurūzų pirkimą ir auginimą Europoje. Šis sprendimas buvo aiškinamas tuo, kad jokių mokslinių įrodymų, kad tokia produkcija kenktų žmogaus sveikatai, nėra.

„Pirmą kartą pasaulyje buvo įvertintas genetiškai modifikuoto produkto ir panaudotų pesticidų poveikis sveikatai per ilgesnį laikotarpį ir kur kas išsamiau, negu tai darė vyriausybių ir pramonės atstovai. Ir štai turime nerimą keliančius rezultatus“, – pastebėjo Prancūzijos Kano miesto universiteto projektų vadovas Gilles-Ericas Seralini.

Visą straipsnį galite rasti čia.

http://www.sxc.hu nuotr.

Komentarų: 1 »

  1. Johnsonas said

    Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: