„Daryk taip, kaip aš sakau, o ne kaip aš darau…“

Šį kartą tiesiog pasiskaitymui apie tai, kad Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos vadovai, įtakingi politikai, nors viešai savo politinėje veikloje remia ir propaguoja GMO, patys asmeninėje erdvėje kuo puikiausiai supranta ir sugeba pasirinkti kokį maistą valgyti.

Ir neskubėkite galvoti, jog švarus, pesticidais neužterštas maistas labai brangus ir įkandamas tik turtingiesiems. Jeigu perki parduotuvėje, pažymėtą ekologine etikete, taip, dažnai brangesnis. Tačiau yra ir kitų variantų. O pats geriausias maistas, žinoma, yra tas, kurį užsiaugini pats. Ši nenusakoma prabanga Lietuvoje prieinama daugeliui žmonių.

—–

Didžiųjų Vakarų valstybių demokratiškai išrinkti vadovai pasižymėjo GM maisto primetimu savo piliečiams, tuo tarpu patys namuose tyliai valgo ekologišką maistą, sako Craig Sams.

Mes balsuojame už politikus, remdamiesi jų pažadais, kurie sulaužomi vos pasibaigus rinkimams. Kodėl jie negali tiesiog daryti ką sako? Mūsų išrinkti vadovai turi valdžią, bet ji suvaržyta. Aukščiausi ir galingiausi prezidentai ir premjerai vis tiek turi priklaupti prieš aukštesnę vyresnybę: spaudos, pramonės, žemės ūkio, naftos, karo, narkotikų ir finansų magnatus.

Dėl to demokratija taip nuvilia. Mes renkame vadovus, kad jie galėtų sukurti visuomenę, kokios norime, tačiau jie turi remti interesus, kurie prieštarauja tam, kas geriausia visuomenei. Rezultatas yra klimato kaita, tarša, karai, pinigų plovimas ir ligos.

Ekologinis judėjimas buvo pagrįstas savanaudiškais, bet kilniais idealais. Jei rūpinsimės šios planetos dirvožemiu, galėsime mėgautis šio dirvožemio teikiamais vaisiais maitindamiesi subalansuotai ir sveikai be baimės. The Soil Association (liet. – „Dirvožemio asociacija“), pasaulinio ekologinio judėjimo kūrėja, šią filosofiją įkomponavo į savo pavadinimą. Atrodo akivaizdu, tačiau jei esate agrochemijos bendrovė arba tiesiog norite niokoti žemę ir judėti toliau, toks idealizmas gali tapti kliūtimi. Trumparegiškumas atsiranda ten, kur pakvimpa pinigais.

Mes patyrėme nepaaiškinamą ir neatleistiną viena po kitos sekančių vyriausybių kvailumą, kai kalba pasisuka apie maistą. Nesvarbu, ar leidžiama toksiški pesticidai, GMO, ar subsidijuojami biodegalai, racionalaus elgesio nesimato. Ekologinis ūkininkavimas buvo mūsų vyriausybių traktuojamas kaip nereikšminga veikla, kuri yra viduriniosiosios klasės ekscentrikams ir keistuoliams hipiams, atsisakantiems suaugti.

Taigi, kaip elgiasi valstybių vadovai, įtakingi politikai namuose?

Davidas Cameronas – Didžiosios Britanijos torių žemės ūkio ministras Jimas Paice 2012 m. Oksfordo Žemės ūkio konferencijoje sakė, kad negalime toliau ignoruoti GM maisto produktų naudos. Tačiau namuose Cotswoldse Samantha Cameron protingai apsiperka Daylesford Farm parduotuvėje, tvirtai ekologinėje parduotuvėje, kuri su pasididžiavimu niekada netiekia genetiškai modifikuotų maisto produktų ir parduoda ekologiškas daržoves, kepinius, mėsos ir pieno produktus, pagamintus ūkiuose.

Barackas Obama – žadėjo, kad GM maisto produktai bus ženklinami, jei jis bus išrinktas (pirmajai JAV prezidento kadencijai). Dabar jis prieštarauja ženklinimui. Jis šiurkščiai nepaisė JAV Aukščiausiojo Teismo GM liucernos ir cukrinių runkelių atveju. Tačiau namuose jo žmona Michelle pavertė Baltųjų rūmų daržą ekologiniu, kad Obamų šeima turėtų saugaus vietinio maisto.

Mittas Romney – nukreipė „Monsanto“ į GMO sritį 8-ajame dešimtmetyje, jo Žemės ūkio patariamajam komitetui (angl. – Agricultural Advisory Committee) vadovauja „Monsanto“ lobistas Randy Russelas ir jame yra daugybė kitų „Monsanto“ rėmėjų. Bet namuose pats Mittas valgo tik ekologišką maistą (ypač savo mėgstamiausius žemės riešutų sviesto ir medaus sumuštinius). 1998 m. Romney žmona Ann išvengė į veną leidžiamų steroidų išsėtinei sklerozei gydyti ir sėkmingai atstatė sveikatą su ekologišku maistu ir akupunktūra.

Billas ir Hillary Clinton – kai buvo prezidentas, B. Clintonas spaudė Europos Sąjungą priimti GMO. Hillary vis dar „stumia“ GMO visame pasaulyje. Tačiau namuose, anot jų Baltųjų rūmų virėjo, maistas, kurį jie valgė, buvo ekologiškas ir Hillary turėjo darželį ant stogo, kuriame buvo visiškai nenaudojami pesticidai.

George‘as W. Bushas – skatino GMO ir bandė susilpninti ekologinius standartus. Tačiau namuose Laura Bush reikalavo, kad visas maistas Baltuosiuose rūmuose būtų ekologiškas.

Tony Blairas – išreiškė „nusivylimą“ žmonėmis, kurie priešinasi GMO. Bet namuose jo žmona Cherie sakė: „Aš negaliu sulaukti, kol pasakysiu vyrui, kad sutikau žmogų, kuris gamina jo mėgstamiausią šokoladą!“

Tuo tarpu Kinijoje specialus maisto aprūpinimo centras tiekia Kinijos politiniam elitui ekologišką, griežtai genetiškai nemodifikuotą maistą, įskaitant mėsą be hormonų ir antibiotikų. Vis dėlto pastarojo meto vyriausybės iniciatyvos vedė prie 40 % metinio ekologinės rinkos augimo per pastaruosius 5 metus.

Taigi kokia galų gale yra demokratijos esmė, jei visa, kas pasiekiama, yra sveikas natūralus gyvenimo būdas saujelei vadovų, o jie tuo tarpu veidmainiškai užkrauna pavojingus, neištirtus GM maisto produktus ir kancerogeninius pesticidus mums visiems?

Parengta pagal Blog Spot: Do as I say, not as I do.

Reklama

2 Komentaras »

 1. Zen said

  Reikėtų pagaliau kompetentingų žmonių, kurie nėra suinteresuoti nei savo firmos pelnais nei konkurentų žlugdymu – jurie viską subalansuotai išaiškintų.
  Juk kenksmingumas, genotoksiškumas turi kiekybinius rodiklius, nors ir sunkiai kai kurie randami. GMO pats savaime nėra blogis, kaip ir trąšos.
  Natūralūs produktai nėra gėris, yra daugybė tyrimų, padarytų visai ne tuo tikslu.
  Pvz., natūralūs pelėsiai, jų sporos turi baisiausios kancerogeninės medžiagos. Graikiški riešutai, arachisai turi vėžį sukeliančių medžiagų ne dėl to, kad jie patys kenksmingi, bet kad “nemodifikuotuose“ užsiveisia pelėsis, ir užtenka iš tūkstančio vienas riešutas apkartęs, ir jau nedidelę dozę gauni net kartumo nepajutęs. Jei GMO padėtų šito užkrėtimo iišvengti – sveikesni būtume.
  Be trąšų nenormaliai išsivystę augalai – irgi neaišku, kokia jų būklė.
  Trąšas su saiku ir laiku naudojant – tik nauda ir sveikata. Nitratai daržovėse kaupiasi, kai trąšos nesubalansuotos, ir ne laiku. Štai kodėl vegetarai tris kartus dažniau serga žarnyno vėžiu, nei mesėdžiai – kalti nitratai. (Nors europistai bando mums įpiršti, kad nuo to momento, kai įstojom į ES – nirtratai tapo 10-20 kartų mažiau pavojingi, nei CCCP. (tiek padidino normas).
  O dabar tokia revoliucinė nuotaikų įsiūbavimo būsena, kažkas nukreipinėja nuomonę nuo kitų dalykų, pvz. kosmetikoje naudojami dar iki šiol parabenai, vaistuose, vitaminuose chromas, skiepuose gyvsidabris. Vaistai iš viso įdomiai subalansuoti – už kiek pagydo, už tiek pat kitą galą pagadina. Kad vėl gydytumeisi – išsigydei inkstus, tai dabar greitai bėk pas kepenų specialistą. Visiems nauda, tik ne pacientui.

 2. Johnsonas said

  Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as and commented:
  Add your thoughts here… (optional)

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: