GMO jau užmynė ant Lietuvos laukų

kukuruzai6Lietuva kategoriškai pasisako prieš genetiškai pakeistų augalų (GMO) auginimą savo žemėje. Tačiau ūkininkai nuogąstauja, kad ši siena gali būti pralaužta, jeigu nebus sustiprinta kontrolė ir dar griežčiau pasisakoma prieš GMO užtariančius lobistus. Nerimauti jau yra dėl ko. Praėjusį rudenį Pakruojo rajono ūkininko išaugintuose rapsuose aptikta genetiškai modifikuotų augalų pėdsakų. Ar tai tebuvo atsitiktinis atvejis, ar genetiškai pakeistos kultūros jau pradeda brautis į Lietuvą? Toks klausimas neduoda ramybės pavasario laukiantiems ūkininkams. (…)

Ūkininkai ieškos tiesos

Anot Ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus pirmininko Alvido Vasiliausko, į Pakruojo rajone užtiktus genetiškai pakeisto rapso pėdsakus buvo pasižiūrėta pro pirštus. „Tos sėklos juk nenukrito iš dangaus. Ūkininkai nepatenkinti, kad Lietuvoje atsiranda modifikuotų augalų, o kodėl atsiranda, nežinoma niekam. Kam patogu modifikuotus augalus atvežti į Lietuvą? Kodėl neatsakyta, kaip jie pateko? Tyliai ir ramiai viskas nutilo, bet tai nereiškia, kad žemdirbiams tai patinka. Reikia visuomenei atsakyti, kas atvežė, kodėl atvežė ir kaip už tai nubaustas. Tas ūkininkas, pas kurį rasta nekeistinos genetinės modifikacijos rapso, mums gerai pažįstamas. Jis čia niekuo dėtas. Žmogus pirko sėklą iš įmonės, o tą sėklą įvežė didelė ir įtakinga įmonė“, – nerimavo Pakruojo ūkininkų atstovas. Anot jo, nė vienas ūkininkas dėl 100 kilogramų sėklos nevažiuos į trečiąsias šalis, nes jam tai neapsimoka. „Sėklas mums veža platintojai. Yra prekinis mokestis ir pagal jį galima išsiaiškinti, iš kokios įmonės pirko, kokią sėklą sėjome“, – neabejojo A.Vasiliauskas.

Pakruojo žemdirbių atstovas neabejojo, kad tas faktas nerimo tarp žemdirbių pasėjo, nes nė vienas negali būti tikras, kad kitą kartą ant meškerės nepaklius jis. „Mes norime žinoti, todėl reikalausime, kad mums būtų atsakyta. Esu prieš visokius premiksus, augimo reguliatorius, o tuo labiau prieš genetiškai modifikuotų augalų įsileidimą į savo kraštą. Lietuva yra maža valstybė, bet tai nereiškia, kad mums paslapčia galima primesti visokį šlamštą“, – piktinosi ūkininkas.

Plačiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Reklama

2 Komentaras »

  1. douktris said

    Reblogged this on Douktris's Blog.

  2. Johnsonas said

    Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: