Kovą įsibėgėja iniciatyvinės grupės „Už Lietuvą be GMO“ veikla – konkursas ir konferencija

non-GMO-month-with-ozonatorĮsibėgėjanti piliečius, aktyvistus, organizacijas vienijančios iniciatyvinės grupės „Už Lietuvą be GMO“ veikla ypač intensyvi pirmąjį pavasario mėnesį. Kovą rengiamas kūrybinis konkursas maisto produktus žymėsiančiam ženklui „Be GMO“ sukurti, o „Žemės dieną“ (kovo 20-ąją) vyks speciali konferencija LR Seime, kur bus plačiau pristatytos esminės iniciatyvos kuriant Lietuvą be genetiškai modifikuotų organizmų. Pagrindinis akcentas konferencijoje bus skirtas iniciatyvoms sukurti teisinę bazę laisvų nuo GMO produktų ženklinimui bei savivaldybių iniciatyvoms skelbti „ne GMO“ zonas. Konferencijoje pasisakys daug labiau tuo klausimu pažengę Latvijos ir Lenkijos žalieji. Peticija, kurią rudenį pasirašė šimtai žmonių, pradeda veikti.

Dizaino konkursas – ieškomi aplinkai draugiški kūrėjai

Iniciatyvinė grupė „Už Lietuvą be GMO“ skelbia konkursą ženklui „Be GMO“ sukurti: http://www.facebook.com/events/246701818798557/

Ieškomas unikalus, kūrybingas ir ryškus dizainas, kurio sprendimas bus naudojamas ant tūkstančių gaminių, pabrėžiant, kad maistas vis dar gali puikiausiai gyvuoti be genetiškai modifikuotų „inovacijų“.

Geriausias darbas laimės stilingą dviratį, o kūrinio fizinė išraiška padabins milijonus sūrelių, vyniotinių ir šakočių parduotuvėse ir mugėse. Be to, visi konkurso dalyviai bus apdovanoti ekologiška užrašų knyga-kalendoriumi.

Kiekviena/s konkurso dalyvis gali visiškai laisvai pasirinkti formuluotę, kurią apipavidalins konceptualiu simboliu: „Be GMO“, „Jokių GMO“ ar kitas – svarbu aiškiai pateikti idėją, kuri bus suprantama natūralesnių, sveikesnių produktų ieškantiems pirkėjams.

Konkursas nukreiptas ne į baimių skleidimą, o į teisę pasirinkti, vietinės ir natūralaus maisto gamybos rėmimą, ekologinio ūkio šalies įvaizdį. Ženklas padės atsirinkti ne tik augalinės kilmės produktus be GMO, bet ir pieną, kiaušinius bei mėsą iš gyvulių, nešertų GMO soja.

„Prisidėk prie darnios kultūros plėtros!“, – ragina konkurso organizatoriai.

Plačiau apie „Lietuvos be GMO“ siekius

Iniciatyvinę „Už Lietuvą be GMO“ grupę sudaro Lietuvos žaliųjų judėjimo, Susivienijimo Žali LT, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, kiti savanoriai, neretai net ir žaliaisiais savęs nelaikantys natūralių produktų entuziastai.

Iniciatyva buriama siekiant propaguoti ekologinio ūkio šalies įvaizdį ir turinį, skleisti skaidrumą ir informuotumą maisto pramonės ir auginimo procesų srityje, supažindinti piliečius, vartotojus su vis įsiplieskiančiais GMO plėtros į Europą židiniais, o ypač – su pozityviomis patirtimis, kaip kuriamas ūkis natūralaus maisto plėtros pagrindu ir kokios daugialypės naudos tai suteikia ne tik ekologiškų produktų gerbėjams, bet ir visos šalies sveikai orientacijai ir gamtai.

Žali.LT, www.lvls.lt

Reklama

2 Komentaras »

  1. Johnsonas said

    Reblogged this on Johnsono ne'Blog'as.

  2. douktris said

    Reblogged this on Douktris's Blog.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: