Dideli glifosato likučių kiekiai rasti Argentinos sojoje

Roundup, ArgentinaArgentinos sojoje buvo rasti glifosato kiekiai, kurie viršijo maksimalią likučių koncentraciją, leidžiamą ES (20 mg/kg).

Šis atradimas paskelbtas naujoje Testbiotech ataskaitoje.

Nuotr.: Testbiotech, Šiaurės Argentina, 2013 m. balandis.

2013 m. balandžio mėn. Testbiotech paėmė sojos pupelių mėginius iš laukų Argentinos regionuose, kurie yra žinomi dėl genetiškai modifikuotų sojos pupelių auginimo.

Mėginiai buvo paimti prieš pat derliaus nuėmimą. Beveik visos Argentinoje auginamos sojos pupelės yra genetiškai modifikuotos ir padarytos atsparios herbicidui glifosatui (vienas iš prekės ženklų – Roundup). Šios sojos pupelės buvo sukurtos JAV kompanijos „Monsanto“. Šiuo metu yra labai mažai publikacijų apie tikrus likučių kiekius šiuose genetiškai modifikuotuose augaluose po derliaus nuėmimo. Taigi bandomojo projekto tikslas buvo surinkti šiek tiek daugiau duomenų apie likučius dėl purškimo glifosatu.

Mėginiai buvo analizuojami Buenos Airių universiteto laboratorijoje.

Rezultatai parodė stebėtinai didelius glifosato likučių kiekius, iki beveik 100 mg/kg. Septyniuose iš vienuolikos mėginių likučių kiekis buvo didesnis nei tarptautinė didžiausia likučių koncentracija, 20 mg/kg, leidžiama sojos pupelių produktuose, naudojamuose maistui ir pašarams. Rezultatai buvo patvirtinti pakartotinai atlikus analizę. Žinodami, kad šie rezultatai buvo grėsmingai dideli, Testbiotech nusprendė paskelbti duomenis, nepaisant nedidelio mėginių skaičiaus.

Testbiotech mano, kad sojos pupelėse rasti dideli likučių kiekiai rodo, kad jos nebuvo auginamos sąlygomis, atitinkančiomis aplinkai draugišką žemės ūkio veiklą. Atitinkamuose laukuose naudotos glifosato dozės, tikėtina, galėjo būti daug didesnės nei rekomenduojama. Tokios didelės dozės galėjo būti dėl augančio piktžolių atsparumo herbicidui glifosatui, apie kurį taip pat pranešta Argentinoje.

Glifosato mišinių per didelis naudojimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai ir kaimo bendruomenėms. Dideli glifosato likučių kiekiai taip pat gali turėti įtakos sveikatai maisto ir pašarų suvartojimo lygmeniu.

Parengta pagal:
High levels of residues from spraying with glyphosate found in soybeans in Argentina

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: