Įvykiai Europoje. Kviečiama imtis veiksmų prieš Pioneer GM kukurūzus 1507

gm_maize_epLabai greitai visų Europos Sąjungos šalių ministrai spręs, ar kompanijos Pioneer genetiškai modifikuotus (GM) kukurūzus (techninis pavadinimas 1507) bus leista auginti Europoje. Stop the Crop kviečia imtis veiksmų!

Yra daug problemų, susijusių su šiais genetiškai modifikuotais kukurūzais, kurie patys gamina insekticidus. Jie gali kelti pavojų drugeliams bei drugiams ir nebuvo atlikta jų poveikio kitiems naudingiesiems vabzdžiams, pavyzdžiui, bitėms ir kitiems vabzdžiams apdulkintojams, tyrimų. Be to, šie kukurūzai yra atsparūs stipriam herbicidui (gliufosinato pagrindu, tokiam kaip Liberty), kuris ES klasifikuojamas kaip labai toksiškas. Priešingai ES taisyklėms, nebuvo atliktas su šio herbicido naudojimu susijęs reikalaujamas saugumo įvertinimas. Daugiau informacijos apie Pioneer kukurūzus 1507.

Interneto svetainę Stop the Crop sukūrusios organizacijos Friends of the Earth Europe ir Corporate Europe Observatory kviečia parašyti pagrindinėms ES šalims (šalims, kurių pozicija svarbiausia rezultatui), siekiant padėti sustabdyti šiuos GM kukurūzus: www.stopthecrop.org

Pagal Stop the Crop informaciją

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: