Europos Parlamentas siūlo neleisti auginti genetiškai modifikuotų kukurūzų

CorncobKetvirtadienį patvirtintoje rezoliucijoje Europos Parlamentas paragino ES Tarybą nesuteikti leidimo auginti genetiškai modifikuotų kukurūzų, atsižvelgiant į galimą jų žalą ekosistemai.

2012 m. Europos maisto saugos tarnybos išvadose pažymima, kad bendrovės “Pioneer“ norimi ES šalyse auginti genetiškai modifikuoti kukurūzai, kurių žiedadulkės naikina kenkėjus, gali pakenkti tam tikroms drugelių rūšims. Europarlamentarai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad, jog šios rūšies kukurūzai yra pristatomi rinkoje kaip atsparūs amonio gliufosinatui – herbicidui, kuris ES yra pripažintas toksiškas ir bus uždraustas naudoti po 2017 m.

Genetiškai modifikuotų kukurūzų auginimui reikalingas leidimas ES lygiu, tačiau ES valstybės gali uždrausti GMO auginimą savo teritorijoje ©BELGA/DPA/ A.FRANKE

Taigi, EP nuomone, Europos Komisija, pasiūliusi ES Tarybai svarstyti prašymą auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus, neatsižvelgė į tam tikrų ekosistemų apsaugos sąlygas, nors privalėjo tai padaryti. Todėl europarlamentarai prieštarauja leidimui auginti šiuos kukurūzus ir ragina ES Tarybą atmesti Komisijos prašymą. Atitinkamai rezoliucijai pritarė 385 EP nariai, 201 nepritarė, o 30 susilaikė, kur kartu priduriama, jog su GMO susiję prašymai turi būti svarstomi tik patobulinus rizikos vertinimo metodiką.

2010 m. ES buvo leista auginti genetiškai modifikuotas bulves “Amflora“, tačiau 2013 m. gruodį ES Bendrasis Teismas šį leidimą panaikino. Vienintelis kitas genetiškai modifikuotas augalas, kurį auginti buvo suteiktas ES leidimas, yra Monsanto kukurūzai, tačiau pastarasis leidimas jau keletą metų neatnaujinamas.

Europos Parlamento informacija

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: