Genetiškai modifikuotų organizmų rizikos kultūrų pasėlių mėginių tyrimai 2014 m.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos 2014 m. vykdė genetiškai modifikuotų organizmų (toliau – GMO) atsiradimo rizikos kultūrų pasėlių stebėseną nustatyti, ar Lietuvoje auginamuose žemės ūkio augaluose nėra GMO priemaišų.

Šiam tikslui įgyvendinti iš rapsų, kukurūzų ir bulvių pasėlių buvo paimta 100 mėginių (1 pav.). Mėginiai buvo imami atsižvelgiant į Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2012 m. rugsėjo 17 d. įsakymą Nr. A1-269 „Dėl genetiškai modifikuotų organizmų atsiradimo rizikos kultūrų ir šalių sąrašo patvirtinimo“ ir 2014 m. deklaruotus kultūrų plotus. Minėtame įsakyme pateikiamos tos augalų rūšys, kurių genetiškai modifikuotoms veislėms yra išduotas leidimas tiekti jas rinkai tose šalyse, iš kurių jos gali patekti į Lietuvą.

1pav.

1 pav.

Iš vasarinių rapsų pasėlių iš viso buvo paimti 33 mėginiai, iš žieminių rapsų – 31 mėginys, iš kukurūzų – 20 mėginių, o iš bulvių – 16 mėginių (2 pav.).

2 pav.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateikti tyrimų protokolai parodė, jog nei viename mėginyje GMO priemaišų rasta nebuvo.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: