GMO kontrolė Lietuvoje. Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos 2015 m. paimtų mėginių genetinei modifikacijai nustatyti tyrimų rezultatai

rapsai345.jpg

2015 m. Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba vykdė žemės ūkio augalų stebėseną siekdama nustatyti, ar Lietuvos Respublikos teritorijoje nėra į aplinką patekusių genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) priemaišų turinčių rapsų.

Atliekant stebėseną buvo imami žieminių ir vasarinių rapsų mėginiai. Iš 18 savivaldybių  paimta 90 mėginių, kurie rinkti šalia rapsų supirkimo punktų, didžiųjų kelių ir sankryžų, bei įmonių, naudojančių rapsus biodyzelino ar aliejaus gamybai. Rapsų mėginiai buvo imami iš vietų, numatytų Valstybinės aplinkos apsaugos direktoriaus įsakymu patvirtintame mėginių ėmimo metiniame plane.

Mėginių tyrimus atliko Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas ir  Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Sodininkystės ir daržininkystės institutas. Gauti tyrimų rezultatai parodė, jog nei viename mėginyje GMO priemaišų rasta nebuvo.

Siekiant apsaugoti gamtą nuo tyčinio ar netyčinio GMO išplitimo Lietuvos Respublikos teritorijoje kasmet organizuojama ir įgyvendinama  kontrolė, atliekami tyrimai.

Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos informacija

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: